Gram Zdrowia

Home
prostata
----- Biuletyn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------
Cynk (4/4)

Zdrowa skóra, paznokcie i włosy

Cynk jest bardzo ważny dla naszej skóry. Jego niedobory, gdy nie można znaleźć innych przyczyn, mogą być powodem niewielkich wysypek skórnych i podrażnień. Często ustępują, gdy pacjenci stosują dietę zawierającą duże jego ilości lub przyjmują suplementy cynku. Cynk czasami również pomaga osobom chorującym na łuszczycę.
Niedobory cynku powodują niekiedy powstawanie białych plamek na paznokciach lub sprawiają, że paznokcie łatwo się łamią. Dodanie tego pierwiastka do diety może poprawić ich stan.
Cynk można znaleźć w niektórych szamponach przeciwłupieżowych, zapobiegających łuszczeniu się skóry. Jest możliwe, że gdy stosujesz jeden z takich szamponów, wchłaniasz pewną ilość cynku do organizmu przez owłosioną skórę głowy, lecz zbytnio na to nie licz. Spożywanie produktów zawierających duże ilości cynku lub jego suplementów także nie likwiduje łupieżu.

Cynk a gojenie się ran
Więcej…  

----- Biulet

yn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------
Cynk (3/4)

Suplementy cynku

W aptece lub w sklepie ze zdrową żywnością na półkach z witaminami znajdziesz dużo suplementów cynku. Ty potrzebujesz go w takiej postaci, którą możesz łatwo przyswoić, dlatego polecamy przede wszystkim glukonian cynku, na drugim miejscu znajduje się octan cynku. Dobrymi źródłami są również picolinian cynku lub cytrynian cynku, jednak, o czym powiemy za chwilę, nie działają one w czasie przeziębienia. Siarczan cynku może wywołać zaburzenia żołądkowe, więc go nie używaj.
Większość dobrych suplementów wielowitaminowych zawiera dawki cynku pokrywające zalecane dzienne spożycie (DRA). Jeśli chcesz przyjąć go więcej, sięgnij po suplementy cynku. Zwykle mają one postać kapsułek zawierających 10, 30 lub 50mg. Suplementy cynku przyjmowane w dużych ilościach mogą hamować wchłanianie wapnia, miedzi i żelaza. Bardzo
ważne jest zachowanie równowagi między stężeniem cynku i miedzi.

Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Cytat

Czy wiesz że...
Alkoholu, jest przyczyną 7,4% wszystkich problemów zdrowotnych i zgonów w UE. Oznacza to, że alkohol jest trzecią główną przyczyną zgonów, po tytoniu i wysokim ciśnieniu, wyprzedzając takie czynniki jak nadwaga, wysoki poziom cholesterolu i zażywanie innych szkodliwych substancji. .