Gram Zdrowia

Home
pożywienie

Przyprowadzono do mnie kiedyś chłopca, miał dwanaście lat. Przez ostatnie dwa lata miał silne napadowe ataki astmy. Twarz jego była opuchnięta, koloru bladożółtego, stwierdziłem skrzywienie kręgosłupa, był otyły (skutek kuracji hormonalnej), miał zwolnienie z najprostszych nawet ćwiczeń fizycznych. Gra w piłkę, jazda na rowerze, pływanie - wszystko to pozostawało w sferze marzeń. Siedział przede mną nieszczęśliwy, pozbawiony dzieciństwa dwunastoletni inwalida. Najgorsze było to, że jego przyszłe życie rysowało się jeszcze straszniej (astma oskrzelowa to przewlekła choroba bardzo trudna do wyleczenia). Na moje pytanie "Co lubi jeść?" mama odpowiedziała, że mięso, zupy, produkty mleczne i słodycze, ciastka.

Więcej…  

Dwa bardzo bliskie sobie terminy. Zbieractwo kiedy pożadany obiekt nie ucieka i pozwala się tak poprostu podnieśc z ziemi i łowiectwo, kiedy obiekt nie lubi być zbieranym i ucieka co sił w nogach, jak tylko nas zobaczy. Pierwszy termin odbierany bardzo negatywnie, bardziej kojarzony z kobietami, które w zamierzchłych czasach zbierały pozywienie - nie rzadko zbierane obiekty trafiały się przy okazji.Natomiast łowiectwo kojarzone z wielkim prestiżem jako meski sposób zdobywania pożywienia przy pomocy sprytu i siły, co w żadnym stopniu nie może być równane z przypadkowym znalezieniem i zebraniem czegoś.
 

Zbieramy:

kobieta-zbiera-grzybyw lasach

- grzyby,

- jagody,

- poziomki,

- jerzyny,

- maliny,

- orzechy,

- kasztany.

bursztyny

na polach i łąkach

 - zioła,

- ślimaki,

- żaby,

- jaja dzikich ptaków,

nad morzem

 - bursztyny,

- węgiel drzewny,

Więcej…  

Drożdże wywierają korzystny wpływ na skórę, od bardzo dawna są stosowane jako lek przeciwko trądzikowi. Zawarte w nich witaminy pomagają wątrobie utlenić tłuszcze a to właśnie niecałkowicie utlenione tłuszcze zatykają gruczoły łojowe, wywołując trądzik. Chociaż drożdże skutecznie zwalczają krostki, należy ze swej diety wyeliminować tłuszcze przede wszystkim śmietanę i tłuste sery. Mieszanka drożdży i wody różanej stanowi doskonałą i nie drogą maseczkę na twarz.

imitation cheap red bottoms Replica Christian Louboutin christian louboutin simple pump patent leather knockoff
Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Losowy produkt

5,17 PLN

24,56 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 225 gości