Gram Zdrowia

Home
optymalni

astma-oskrzelowaAstma oskrzelowa jest nadal częstą przyczyną nagłych zgonów mimo rozwoju współczesnej medycyny. Choroba ta zwią-zana jest z napadowym zmniejszeniem drożności dróg oddechowych spowodowanym obrzękiem śluzówki, zwiększonym wydzielaniem śluzu oraz skurczem mięśni ścian oskrzeli tzn. przewagą układu parasympatycznego (PS) w układzie oddechowym.

Medycyna konwencjonalna poszu-kuje przyczyn w reakcjach alergicz-nych, powikłaniach chorób innych układów, w ciężkiej nerwicy.

Więcej…  

Dość często zdarza się słyszeć, że żywienie optymalne nie jest żadnym nowym odkryciem,

lecz jedną z diet znanych w różnych krajach pod nazwiskami innych autorów. Jako przykłady wymienia się amerykańską dietę dr Atkinsa, która rzeczywiście zbliżona jest do optymalnej oraz francuską . Montignac.
Twierdzenie o tożsamości tych modeli żywienia pochodzi z reguły, z ust laików, którzy najczęściej nie znają żadnej z nich.
Ponieważ omówiona została już metoda Atkinsa warto przyjrzeć się również zaleceniom francuskiego dietetyka. Sam autor w przeciwieństwie do wielu twórców diet jest lekarzem i dlatego znane mu są podstawowe prawa biochemii

Więcej…  
Pod koniec lat 90 tych dość szerokie zainteresowanie wzbudzały zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia proponowane przez Michała Tombaka.
Bardzo dobrze sprzedawały się jego książki "Uleczyć nieuleczalne " oraz " Jak żyć długo i zdrowo", znalazło się również wiele osób, które zastosowały jego metody leczenia.
Autor nie jest, co prawda lekarzem, ale ukończył studia na wydziale biologii i chemii w Moskwie oraz szkołę hipnozy i bioenergoterapii.
Tombak wskazuje pięć głównych przyczyn niszczących zdrowie oraz radzi jak postępować, aby nie dopuścić do zachorowania i ewentualnie wyleczyć się z już występujących dolegliwości w sześciu zasadach zdrowia.
Więcej…  

dna-moczowaObecna definicja dny moczanowej rzeczywiście jest określona stężeniem kwasu moczowego we krwi, a nie jej objawami.
Sprawa jest wyjątkowo prosta: poziom powyżej 6,4 mg/100 ml oznacza chorobę. Podaje się, że częstość występowania ataków wzrasta z poziomem kwasu moczowego, a ten zależy od wieku, płci i odżywiania (Medycyna Wewnętrzna - Harold PZWL 2001).
Kwas moczowy w organizmie pochodzi z dwóch źródeł: syntezy oraz dowozu puryn z zewnątrz.

Więcej…  
Ryzyko wystąpienia chorób przewodu pokarmowego jest tym wyższe, im bardziej sposób odżywiania różni się od naturalnego.
Współcześnie dominują modele dietetyczne oparte na produktach zbożowych, które są niejadalne dla człowieka i przed spożyciem muszą być poddane obróbce termicznej – to powoduje, że staje się ono możliwe do przetworzenia przez przewód pokarmowy i zmniejsza się ich szkodliwość (surowe ziarna, ziemniaki i inne wywołują natychmiastową reakcję pod postacią ostrych dolegliwości gastrycznych).
Długotrwałe, wieloletnie spożywanie potraw na bazie przetworzonych roślin musi z czasem doprowadzić do zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego.
Więcej…  
miazdzycaWspółczesna medycyna nie zna przyczyny rozwoju miażdżycy.
Prof. W. Orłowski w swym VII - tomowym dziele "Nauka o chorobach wewnętrznych" podaje aż 5 sprzecznych ze sobą teorii powstawania miażdżycy, a żadna z nich nie podaje sposobu na uniknięcie lub wyleczenie z tej choroby. Według w/w autora miażdżyca w Polsce rozpoczyna się już po 18 roku życia. Oczywiście w początkowym okresie zmiany w naczyniach krwionośnych nie dają objawów i można je wykryć badaniem sekcyjnym.
Więcej…  
Choroby zwyrodnieniowe stawów, a zwłaszcza kręgosłupa są dzisiaj tak powszechne, że trudno znaleźć osoby dorosłe, które na nie chorują. Powszechność ich występowania jest tak duża, że niektórzy lekarze zaczynają je traktować jako normalne procesy starzenia, a narzekania pacjentów kwitowane są zdaniami: "proszę spojrzeć w swoją metrykę", lub "z tym bólem trzeba nauczyć się żyć". Sytuacja ta nie powinna dziwić, ponieważ współczesna medycyna prócz leków przeciwbólowych i sterydów podawanych miejscowo, może zaoferować jedynie leczenie operacyjne polegające na zastąpieniu chorego stawu lub krążka międzykręgowego sztucznym.
Powszechnie stosowana fizykoterapia polegająca na masażu, oraz biernych i czynnych ruchach stawów nie wpływa praktycznie wcale na chorobę.
Więcej…  
Wątroba należy do najlepiej regenerujących się narządów ludzkiego organizmu. Wystarczy, aby zachowana została minimalna ilość miąższu tego organu, aby mógł się on całkowicie odbudować, jednak człowiek nie jest w stanie funkcjonować bez jego prawidłowej pracy.
Na początku lat 90-tych przeprowadzono w USA badania, które potwierdziły niesamowite zdolności wątroby.
Po usunięciu wątroby zmarłemu na marskość, była ona hodowana " in vitro" i po pewnym czasie zauważono odbudowę prawidłowej budowy zrazikowej.
Więcej…  

Człowiek, tak samo jak każdy inny gatunek zwierzęcia posiada przewód  pokarmowy przystosowany do spożywania określonych pokarmów. Jest to związane z jego długością, budową, flora bakteryjną, a nade wszystko z rodzajem enzymów produkowanych przez związane z nim gruczoły. Dla określonych zwierząt istnieją produkty łatwo strawne, których inne w ogóle nie mogą przyswajać, są też i takie które nie należą do naturalnego „menu” danego gatunku, ale mogą być przyswajane po poddaniu ich obróbce termicznej (np. ryż dla psa). Zwierze odżywiające się zgodnie z naturą nie powinno mieć praktycznie żadnych problemów ani zaburzeń pracy przewodu pokarmowego- oczywiście dotyczy to także człowieka.

Więcej…  

http://www.youtube.com/watch?v=1pOcB8Xs7Rg

Dr Jan Kwaśniewski udziela wywiadu - Fragment audycji TVP 3 Bydgoszcz z cyklu "Pokonać chorobę!" wyemitowaniej 11.12.2005 r zrealizowanej w Ciechocinku dot optymalnego żywienia

 
Powered by Tags for Joomla

Losowy produkt

27,06 PLN

24,56 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 161 gości