Gram Zdrowia

Home
magnez
----- Biuletyn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------

Magnez (4/4)


Magnez dla zdrowych kości

W poprzednim rozdziale dużo mówiliśmy o znaczeniu wapnia dla mocnych kości. Lecz wapń nie jest jedynym minerałem, którego potrzebujesz, by twoje kości były zdrowe - potrzeba ci również
odpowiednich ilości magnezu. Magnez sprawia, że stężenie wapnia jest stałe, i powoduje, że produkujesz odpowiednią ilość witaminy D.
Ogólna zasada jest taka: potrzebujesz dwa razy więcej wapnia niż magnezu, by zapobiec osteoporozie (wtedy kości stają się cienkie, kruche i łatwo dochodzi do złamań). Ponieważ kobiety potrzebują więcej wapnia w późniejszym okresie życia, potrzeba im również więcej magnezu. Niektórzy sugerują, ze kobiety między 25 a 50 rokiem życia potrzebują 1000 mg wapnia dziennie i 500 mg magnezu.
Jeśli rozpoznano u Ciebie osteoporozę, suplementy magnezu mogą być tak samo ważne albo jeszcze ważniejsze niż suplementy wapnia w spowalnianiu lub odwracaniu procesu utraty masy kostnej. Porozmawiaj z lekarzem, zanim zaczniesz przyjmować suplementy magnezu.
Więcej…  

Tabela

Jeśli pragniesz to ... To, czego naprawdę potrzebujesz, to ... A oto zdrowej żywności, które to:
Czekolada Magnezu Surowe orzechy i nasiona, rośliny strączkowe, owoce
Słodycze Chrom Brokuły, winogrona, ser, suszona fasola, wątroby cielęcej, kurczaków
Węgla Świeże owoce
Fosfor Kurczaka, wołowiny, wątroba, drób, ryby, jaja, produkty mleczne, orzechy, rośliny strączkowe, ziarna
Siarki Cranberries, chrzan, warzywa z rodziny krzyżowych, kapusta włoska, kapusta
Tryptofan Sery, wątroba, mięso jagnięce, rodzynki, słodkie ziemniaki, szpinak
Więcej…  

----- Biuletyn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------

Magnez - (3/4)

Suplementy magnezu

Nie tak łatwo jest otrzymać dawkę odpowiadającą zalecanemu dziennemu spożyciu (RDA) magnezu, którego źródłem są tylko produkty spożywcze, a jeszcze trudniej jest spożyć w ten sposób 500 mg dziennie tego minerału. Jednak to najlepszy sposób, by otrzymywać magnez wraz z innymi wartościowymi witaminami i minerałami znajdującymi się w bogatych w ten minerał produktach spożywczych.

Duże dawki magnezu w suplementach - ponad 600 mg - mogą wywołać biegunkę. W suplementach magnez często jest łączony z innymi nie szkodliwymi substancjami, aby był bardziej stabilny. Na półkach z witaminami możesz znaleźć wiele różnych preparatów o takich nazwach, jak orotan magnezowy i glukonian magnezowy. Polecamy przyjmować magnez w postaci asparaginianu magnezu, glicynianu magnezowego lub cytrynianu magnezowego, ponieważ wchłaniają się one najlepiej. Mniej korzystny jest tlenek magnezu - może być źle tolerowany. Aby odnieść jak najwięcej korzyści, przyjmuj od 100 mg do 500 mg związków magnezu dziennie, ale nie przekraczaj dawki 500mg. Rozdziel suplementy magnezu na kilka równych porcji i przyjmuj je kilka razy w ciągu dnia, zawsze podczas posiłków. Jeśli podczas zażywanie suplementów pojawi się biegunka, zmniejsz dawkę.

Więcej…  
orzechyczekolada----- Biuletyn Medycyny Alternatywnej -----
----------------------------------------------------------------------
Magnez: (1/4)

Jeśli czasami masz chęć na orzechy albo czekoladę, jedz je! Zawierają duże ilości magnezu. Magnez rozluźnia mięśnie, a to sprawia, że serce się mniej męczy, a ciśnienie krwi jest niższe.
Dzisiaj wielu lekarzy zgadza się z tym, że magnez ma jednak znaczenie dla niektórych pacjentów. Jest wspomagającym środkiem leczniczym dla ludzi chorujących na migrenę i cukrzycę, a spożywanie odpowiednich ilości magnezu pomaga lepiej kontrolować te choroby.
Jedną z najważniejszych misji magnezu jest współpraca z wapniem, co pomaga zachować przez całe życie mocne kości. (Część mineralna kości to w 90% fosforanu wapnia i 10% fosforanu
magnezu)

Dlaczego potrzebujesz magnezu?
Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości