Gram Zdrowia

Home
lekarska

Przysięgam na Apollona lekarza, na Asklepiosa, Hygieje, i Panaceje oraz na wszystkich bogów i boginie, biorąc ich na świadków, że wedle mej możności i rozeznania będę dochowywał tej przysięgi i tych zobowiązań.

Mistrza mego w tej sztuce będę szanował na równi z rodzicami, będę się dzielił z nim mieniem i na żądanie zaspokajał jego potrzeby: synów jego będę uważał za swoich braci i będę uczył ich swej sztuki, gdyby zapragnęli się w niej kształcić, bez wynagrodzenia i żadnego zobowiązania z ich strony; prawideł, wykładów i całej pozostałej nauki będę udzielał swym synom, synom swego mistrza oraz uczniom, wpisanym i związanym prawem lekarskim, poza tym nikomu innemu. Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy.

high quality faux shoes Fake Christian Louboutin copy christian louboutin heels
Więcej…  

Film zrealizowany przy pomocy BIO-GEN z Namysłowa. Firma zajmuje się hodowla pijawek do celów leczniczych. Pani redaktor rozmawia między innymi z Zygmuntem Dynowskim - założycielem Biogenu - pierwszej hodowli pijawek w Polsce. Poza Panem Dynowskim występują:

Zakres informacji podstawowy.

http://www.youtube.com/watch?v=HE6gsk_LaGI

Więcej…  

Powszechne myslenie jest, że pijawki są bezwzględnymi krwiopijcami, z którymi jakikolwiek kontakt kończy sie od razu ukąszeniem - nie jest to prawdą. Niekiedy jest bardzo ciężko nakłonić pijawkę do ukąszenia. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek jak należy postępować z pijawkami.

Temperatura pokarmu:

Pokarmem zazwyczaj jest jakiś żywiciel - zwykle my sami ;) Pijawki lubią ciepłych żywicieli, a dokładniej ciepłe miejsca żywicieli. Temperatura naszego ciała jest różna w zależności od miejsca. Im grubsza skóra w danym miejscu, tym słabiej ukrwiona i zimniejsza. Ale wyjście od temperatury jest chyba tak jakby od drugiej strony, bo temperatura jest tylko znakiem do pijawki, że prawdopodobnie ma odpowiedniego żywiciela - w szczególności żywego ;), a w naszym przypadku jest to raczej oczywiste. Tak więc temperatura jest tylko znakiem dobrego ukrwienia w danym miejscu.

Niekiedy możemy pijawkę zachęcić do ukąszenia, poprzez roztarcie danego miejsca lub inne nagrzewanie.

Więcej…  

Pijawki. Kto z nas nie słyszał o pijawkach? a kogo nie złapała żadna pijawka za nogę podczas kąpieli w rzece czy w stawie?

Obecnie jest coraz mniej takich ludzi, gdyż ze względu na zanieczyszczenie środowiska, pijawki stały się gatunkiem zagrożonym.

Ostatnio na własnej skórze przekonawłem się jak pożyteczny jest ten pasożyt, o którym w niektórych pismach czytam, że jest bardzo niebezpieczny - doprawdy nie wiem skąd taki osąd.

Miałem problemy skórne - dermatolog kazała smarować maściami antybiotykowymi, przemywać jakimiś tonikami, psikać oksykortami - nie usłyszałem, żadnej diagnozy co to mogą być te moje problemy skórne, aż pewnego razu trafiłem do gabinetu hirudoterapełty - skromny Pan, bez dyplomów naukowych - gdy zobaczył z czym do niego przyszedłem, to z bezgraniczną pewnością w głosie oświadczył, że jest to najzwyklejsze zwapnienie po stanie zapalnym, którego nie będzie po 2-3 pijawkach. Jak powiedział tak i się stało - problemów skórnych brak.

imitation heels replica louboutin shoes fake red bottom shoes faux
Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Losowy produkt

15,97 PLN

19,90 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 115 gości