Gram Zdrowia

Home
kręgosłup

Prof. Tombak pisze - Przez całe życie "pracujemy" na stan własnego kręgosłupa. Jeśli zaniedbujemy go na codzień, musimy liczyc się z faktem, że nastąpi moment, kiedy ból przekroczy granicę naszej wytrzymałości. Wtedy znajdziemy czas, a nawet mnóstwo czasu na leczenie. Ponieważ nie wynaleziono dotychczas żadnego lekarstwa na kręgosłup (oprócz warsztatu chirurga), prof. Tombak zwraca szczególną uwagę na profilaktykę. Chcąc utrzymać nasz kręgosłup w kondycji zaleca przestrzeganie następujących praw:

  Więcej…  
  Pod koniec lat 90 tych dość szerokie zainteresowanie wzbudzały zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia proponowane przez Michała Tombaka.
  Bardzo dobrze sprzedawały się jego książki "Uleczyć nieuleczalne " oraz " Jak żyć długo i zdrowo", znalazło się również wiele osób, które zastosowały jego metody leczenia.
  Autor nie jest, co prawda lekarzem, ale ukończył studia na wydziale biologii i chemii w Moskwie oraz szkołę hipnozy i bioenergoterapii.
  Tombak wskazuje pięć głównych przyczyn niszczących zdrowie oraz radzi jak postępować, aby nie dopuścić do zachorowania i ewentualnie wyleczyć się z już występujących dolegliwości w sześciu zasadach zdrowia.
  Więcej…  
  Choroby zwyrodnieniowe stawów, a zwłaszcza kręgosłupa są dzisiaj tak powszechne, że trudno znaleźć osoby dorosłe, które na nie chorują. Powszechność ich występowania jest tak duża, że niektórzy lekarze zaczynają je traktować jako normalne procesy starzenia, a narzekania pacjentów kwitowane są zdaniami: "proszę spojrzeć w swoją metrykę", lub "z tym bólem trzeba nauczyć się żyć". Sytuacja ta nie powinna dziwić, ponieważ współczesna medycyna prócz leków przeciwbólowych i sterydów podawanych miejscowo, może zaoferować jedynie leczenie operacyjne polegające na zastąpieniu chorego stawu lub krążka międzykręgowego sztucznym.
  Powszechnie stosowana fizykoterapia polegająca na masażu, oraz biernych i czynnych ruchach stawów nie wpływa praktycznie wcale na chorobę.
  Więcej…  

  Prof. Tombak twierdzi, że stan naszego kręgosłupa odzwieciedla brzeg naszego ucha. Jeśli jest wyraźnie zarysowany, to znaczy, że nasz kręgosłup jest zdrowy. Jeśli na brzegu pojawiły się wgniecenia, świadczy to o osłabieniu poszczególnych części kręgosłupa. Zaczynając od góry pojawiające się wgniecenia sygnalizują uszkodzenie kręgów szyjnych, potem piersiowych, lędźwiowych i części krzyżowej. Zwichnięty krąg uciska nerwy i naczynia krwionośne, które powiązane są z konkretnymi organami naszego ciała. Jeśli nerw jest uszkodzony, to i organ, którym on "kieruje" źle funkcjonuje.

  Przy przemieszczeniu kręgów szyjnych mogą się pojawić następujące dolegliwości - bóle głowy, rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, katar, wysokie ciśnienie, ciągłe przemęczenie, alergia, głuchota, choroby oczu, wypryski, pryszcze, różnorodne egzemy, choroby gardła, przeziębienia, choroby tarczycy.

  Więcej…  

  Niepełny spis chorób, które są wynikiem braku należytego zainteresowania swoim kręgosłupem. Uszkodzenia kręgów (nawet nieznaczne i niewykrywalne przy dzisiejszych metodach badań) mogą spowodować choroby, które wymieniono poniżej.

  Przemieszczenie kręgów szyjnych alergia, głuchota, choroby oczu, różnorodne egzemy, choroby gardła, choroby tarczycy

  Więcej…  
  Kiedy siedzisz twój kręgosłup ma o 1/3 większe obciążenie niż kiedy stoisz. TVN Style
   
  Powered by Tags for Joomla

  Ostatnio na forum

  Brak postów do publikacji.

  Komentarze

  • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

   Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

   Czytaj więcej...

    
  • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

   Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

   Czytaj więcej...

  Pokrewne

  Gościmy

  Naszą witrynę przegląda teraz 537 gości