Gram Zdrowia

Home
bohater

Rotmistrz-Witold-PileckiDzisiaj 13:30 – 16:30 Aleja Wojska Polskiego 40, Warszawa Witajcie na stronie Warszawskiego Marszu Rotmistrza!

W tym roku świętujemy 111 urodziny Witolda Pileckiego i z tej okazji spotykamy się o 13:30 pod domem, przy Al. Wojska Polskiego 40 na Żoliborzu, gdzie Rotmistrz został złapany i wyruszył na misję do Auschwitz, a następnie przejdziemy Marszem ulicami:
Al. Wojska Polskiego - Mickiewicza - Andersa - Muranowska - Bonifraterska - Pl. Krasińskich (Pomnik Powstania Warszawskiego) - Długa - Freta - Nowowiejska - Świętojańska

http://www.youtube.com/watch?v=fuyvxDph1lw

Więcej…  

Inscenizacja zamachu na Kutscheręfoto autor: Robert Gardziński

Nie żyje Michał Issajewicz ps. Miś - jeden z ostatnich żyjących uczestników zamachu na Franza Kutscherę. Miał 91 lat

W pamiętnej akcji Armii Krajowej z 1 lutego 1944 r. Issajewicz był tym, który strzałem z pistoletu dobił znienawidzonego przez Polaków szefa SS.

O śmierci Issajewicza poinformowała rodzina zmarłego. Bohater zamachu na Kutscherę zmarł wczoraj w Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie. Był więźniem obozu w Stutthofie, kawalerem Orderu Virtuti Militari, a także wielu innych odznaczeń wojennych i państwowych.

Wyrok na znienawidzonego przez mieszkańców Warszawy szefa SS i policji na okręg warszawski Franza Kutscherę wydał szef Kedywu KG AK płk August Emil Fieldorf "Nil". Przeprowadzenie akcji powierzono zgrupowaniu "Agat" (późniejszy "Parasol").

Franz Kutschera (zwany katem Warszawy) objął funkcję dowódcy SS i policji na okręg warszawski 25 września 1943 roku i od razu zaostrzył represje wobec Polaków. Nastąpiły liczne egzekucje uliczne, którymi Kutschera chciał złamać warszawiaków. Wzrosła także liczba łapanek.

Więcej…  

Dzisiaj będzie o bohaterstwie Kapitana Wrony, który awaryjnie lądował bez podwozia Boeningiem 767. Na początku zastrzegam, że nie jest celem artykułu kwestionowanie profesjonalizmu Pana Kapitana.

http://www.youtube.com/watch?v=QEbRiYDYJe8

Awaryjne lądowanie samolotu polskich linii lotniczych LOT lecącego w dniu 01-11-2001 z Newark do Warszawy z 231 osobami na pokładzie po awarii podwozia statku powietrznego.

Więcej…  

Film jest umieszczony w kategorii Młodzież, gdyż to właśnie ze zdrowo wychowaną młodzieżą możemy wiązać nadzieję na lepsze jutro. Myslę, że każdy rodzić powinien zadbać, żeby swoje dzieci wychowywać na liderów, na kogos kto gdy dorośnie podejmie ciężar i odpowiedzialność za prowadzenie innych ludzi ku dobru.

http://www.youtube.com/watch?v=fW4Y867Oh6s

"Pamiętaj, niech żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec."
Juliusz Słowacki, "Testament mój"

Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Losowy produkt

36,89 PLN

5,00 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości