Gram Zdrowia

Home
astma

astma-oskrzelowaAstma oskrzelowa jest nadal częstą przyczyną nagłych zgonów mimo rozwoju współczesnej medycyny. Choroba ta zwią-zana jest z napadowym zmniejszeniem drożności dróg oddechowych spowodowanym obrzękiem śluzówki, zwiększonym wydzielaniem śluzu oraz skurczem mięśni ścian oskrzeli tzn. przewagą układu parasympatycznego (PS) w układzie oddechowym.

Medycyna konwencjonalna poszu-kuje przyczyn w reakcjach alergicz-nych, powikłaniach chorób innych układów, w ciężkiej nerwicy.

Więcej…  

ASTMA U DZIECI (stadium początkowe)

5 tabletek aspiryny sproszkować, zmieszać z 1 łyżką smalcu. Rozsmarować na kawałku materiału i przez 10 dni przykładać na piersi chorego dziecka.

BEZSENNOŚĆ U DZIECI

Chore dziecko szczelnie owinąć w płótno nasiąknięte poranną rosą i zostawić na godzinę, dopóki nie wyschnie. Z wierzchu dziecko można przykryć kołdrą.

BIEGUNKA U NIEMOWLĄT

3 pocięte cebule gotować na małym ogniu przez 2 godziny w 1 litrze wody. Ostudzić i podawać dziecku. Gotowana cebula jest łatwo strawna.

Więcej…  

Opis.

Krzewinka dorastająca do 30 cm wys.; łodygi podnoszące się, rozgałęzione, w dole drewniejące, owłosione (szare włoski); liście drobne, prawie siedzące, jajowate, pokryte szarymi włoskami; ulistnienie równoległe; kwiaty drobne, fioletowe lub różowe, rzadziej białe czy różowo-liliowe; kwiatostan główkowaty; owoc - rozłupka. Kwitnie od czerwca do sierpnia. Tymianek pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Dla celów farmaceutycznych i leczniczych uprawiany.

Surowiec.

Surowcem ,jest ziele - Herba Thymi (FP I,II,III,IV i V), które zbiera się w trakcie kwitnięcia rośliny po czym suszy w temp. do 40 C. W aptekach i w sklepach zielarskich nożna nabyć ziele (opak. 50 g), syropek tymiankowy – Sirupus Thymi compositus - 125 ml) i ekstrakt tymiankowy - Extractum Thymi.

Więcej…  
 1. Inhalatory dla dzieci

  Sprzedajmy 24 modele inhalatorów i akcesoria do nich. Najtańszy inhalator kosztuje 135 zł. Medel Family teraz w promocyjnej cenie!
  www.inhalatory.pl/Inhalatory_dla_dzieci-k33-0--default.html - Kopia - Podobne
 2. Inhalatory dla dzieci - Forum Wizaz.pl

  27 Lut 2009 ... Teraz synek ma prawie 2 lata i jeżdżę z nim prywatnie do lekarza, który uważa, że inhalator to strata pieniędzy, że jeśli dziecko ma astmę, ...
  wizaz.pl/forum/showthread.php?t=314348 - Kopia
 3. Inhalatory dla dzieci, inhalatory dla niemowląt BabyAir stworzone ...

  BabyAir inhalator dla dzieci i dla niemowląt bez stosowania maseczki - stworzony specjalnie dla najmłodszych.
  inhalatorydladzieci.pl/ - Kopia - Podobne
 4. Inhalator dla dziecka : Dzieciaczki

  Liczba postów: 14 - Liczba autorów: 7
  Witam Niedlugo moja coreczka bedzie opuszczac szpital po zapaleniu pluc. Chce zakupic do domu jakis inhalator do robienie inhalacji dla niej jak i dla nas .
  jesiennedzieciaczki.pl/.../dzieciaczki.../inhalator-dla-dziecka-t5954 - Kopia - Podobne
 5. Jaki inhalator? - Forum dziecko-info.com

  Liczba postów: 7 - Liczba autorów: 4 - Ostatni post: 2 Paź 2008
  Moja bliska koleżanka musi pilnie kupić inhalator dla dziecka. Proszę Was podpowedzcie, który warto. ps. Przepraszam, ze nie w "polecam" ale ...
  forum.dziecko-info.com › ... › Alergicy - Kopia - Podobne
  Jaki inhalator? - Strona 3‎ - Liczba postów: 10 - 27 Lis 2009
  Mucosolwan do inhalacji‎ - Liczba postów: 10 - 15 Sty 2009
  Inhalator / Nebulizator‎ - Liczba postów: 6 - 28 Paź 2008
  Dzisiaj otrzymałam inhalator...‎ - Liczba postów: 8 - 13 Lis 2006

  Więcej wyników z forum.dziecko-info.com »

 6. KAFETERIA - inhalator parowy dla dzieci- posiada ktoś - Forum dla ...

  Liczba postów: 17 - Liczba autorów: 8 - Ostatni post: 26 Lis 2009
  Jest fajny inhalator dla dzieci OB R1000 ma go w sprzedazy firma aero-medicawww.aeromedika.pl. Nie wiem czy jest na tej stronie ale ja u ...
  f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3425044 - Kopia - Podobne
 7. Ciśnieniomierze, inhalatory, nawilżacze | LEO - Sklep dla dzieci

  Oferujemy akcesoria do higieny i pielęgnacji niemowląt. Ciśnieniomierze, nawilżacze, inhalatory, wagi, termometry, monitory oddechu, nianie elektroniczne.
  www.leo-szczecin.pl/ - Kopia - Podobne
 8. Astma oskrzelowa – jaki inhalator wybrać? - Specjalista radzi ...

  Szkolenia w tym zakresie oferuje też wiele firm produkujących inhalatory oraz stowarzyszenia rodziców dzieci chorych na astmę. ...
  www.forumpediatryczne.pl/.../ep,344,Astma%20oskrzelowa%20–%20jaki%20inhalator%20wybra... - Kopia - Podobne
 9. Anmer - ssak, inhalator, inhalatory, ssak medyczny, ssaki medyczne ...

  Ssak, inhalator, inhalatory, ssak chirurgiczny, ssak do nasa, ssak do ... ssak medyczny, inhalator elektryczny, inhalatory dla dzieci, laryngoskop, ...
  www.anmer.pl/ - Kopia - Podobne
 10. Nowy inhalator dla dzieci - Medikal.pl

  Nowy inhalator dla dzieci - Medikal.pl - Sklep internetowy. W ofercie: testy ciążowe bobo-test, owulacyjne bobo-plan, ciśnieniomierze AND, A&D, ...
  www.medikal.pl/nowy-inhalator-dla-dzieci-n_51.html - Kopia - Podobne
 

Opis.

Roślina wieloletnia dorastająca do 30-40 cm wys.; kłącze długie, grube, rozgałęzione; pęd kwiatonośny pokryty łuskami, początkowo zielonawymi, potem czerwonawymi, pojawia się wczesną wiosną (marzec-kwiecień) przed rozwojem liści; koszyczek kwiatostanowy żółty, pachnący, zamyka­jący się na noc, w dni zimne i przed deszczem, szybko przekwitający; liście okrągławosercowate, długoogonkowe, brzegiem nierówno ząbkowane; pędy kwiatonośne i blaszki liściowe od spodu pokryte pajęczynowatymi włoskami; owoc - niełupka z puchem kielichowym. Rośnie na rumowiskach, na ugorach, na przydrożach, na budowach, na świeżych usypiskach ziemi, przy wykopach długo trwających; lubi gleby świeżo usypane, gliniaste, wapienne, niekiedy kamieniste; stanowiska dobrze nasłonecznione z niską roślinnością. Roślina pospolita, często występuje masowo.

Surowiec.

Surowcem jest kwiat (koszyczek), łącznie z szypułką, oraz liść, rzadziej kwiat z kłączem - Flos (Anthodium), los cum Rhizomun et Folium Farfarae seu TussRaglnis (farfarae) - FP I, II, III, IV et V. Succus et Folium Farfarae - w wolnej sprzedaży w aptekach i w sklepach zielarskich.

Kwiaty bez lub wraz z kłączem zbiera się w I fazie rozkwitu; liście pozyskuje się od maja do lipca. Surowce suszy się w temp. 20-40o C.

Więcej…  

============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
Date : Mon, 14 May 2012 06:35:59 +0200
Subject : Wyjątkowe zdrowie Amiszów
============ Forwarded message ============

Witam,

Amerykańscy Amisze są grupą społeczną (oryginalnie wywodzącą się z emigrantów holenderskich), która żyje na farmach zgodnie z naturą i na ogół nie stosuje współczesnej medycyny alopatycznej. Korzystają  głównie z medycyny naturalnej i ostrej (pogotowie, chirurgia, rzadko antybiotyki), lecz nie z „medycyny prewencyjnej”.  Wiadomo, że bardzo rzadko szczepią oni swoje dzieci. Wcześniej wykazano, że w wśród Amiszów praktycznie nie  ma przypadków autyzmu (http://www.ageofautism.com/2012/05/dan-olmsted-the-amish-all-over-again.html<span >), a umieralność ich niemowląt  nie różni się od umieralności innych niemowląt białych Amerykanów żyjących w danej okolicy.  Natomiast wystandaryzowana pod względem wieku umieralność Amiszów w 1960 r. była o 19% niższa od średniej w USA.  

Więcej…  
============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
To : <undisclosed-recipients:;>
Date : Wed, 12 Oct 2011 00:54:25 +0200
Subject : dzieci szczepione vs. nieszczepione
============ Forwarded message ============

Witam Państwa,

Warto zajrzeć na załaczoną stronę, żeby zobaczyć wyniki pierwszego w świecie badania porównującego zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych. Jest to badanie sondażowe, przeprowadzone przez niemieckich badaczy z funduszy społecznych. Wyniki są przerażające i pokazują, ze dzieci szczepione wielokrotnie częściej chorują na wszystkie chroniczne choroby niż te nieszczepione. Np. dzieci szczepione 64 razy częściej były zakażone wirusem herpesa niż nieszczepione. Dzieci szczepione prawie 8 razy częsciej chorowały na astmę, 7 razy częściej na epilepsje,17 razy częściej cierpiały na choroby tarczycy, 4 razy częściej cierpiały na ADHD, 2 razy częsciej miały alergie, etc.szczepione vs nieszczepione badania

Więcej…  
szczepienia-niebezpieczenstwo-igly220============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
To : <undisclosed-recipients:;>
Date : Wed, 31 Aug 2011 12:31:13 +0200
Subject : bardzo wazne badanie
============ Forwarded message ============

Szanowni Panstwo,
Wlasnie opublikowano wyniki miedzynarodowego badania, w ktorym porownano zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych.  Zanalizowano dotychczas 7799 dzieci.  Wyniki i wnioski sa jednoznaczne. Dzieci nieszczepione choruja znacznie rzadziej na wszystkie choroby chroniczne (m.in. astma, cukrzyca, alergie),  neurologiczne (w tym autyzm, ADHD, padaczke),  a takze maja  znacznie sprawniejszy uklad odpornosciowy, rzadziej lapia infekcje i lepiej radza sobie z wszystkimi infekcjami.  
Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 147 gości