Gram Zdrowia

Home
alba

alba-komunijnaWiele osób zastanawia się nad wyborem prezentu komunijnego, my zastanawiamy się czy w ogóle powinien być jakikolwiek prezent.

Niekiedy dzieci przekonuje się do komuni tym, że jest to fajna uroczystość bo dostaje sie dużo drogich prezentów, ale czy na pewno o to chodzi?

Czy prezenty komunijne nie powodują, że przeżycie religijne zostało całkowicie zastąpione tylko i wyłacznie oczekiwaniem na górę prezentów.

 

Odraczanie prezentów

Gdzie niegdzie stosuje się póxniejsze dawanie prezentów - tak że pierwszy dzień jest dla Boga, a prezenty dzieci otrzymują w późneijszych terminach, bądź to następnego dnia, czy też przy kolejnej wizycie.

Czy wstrzymanie prezentu na jeden dzień coś da? - szczerze mówiąc wątpimy - może nawet pogorszy, bo przedłuża wyczekiwanie dzieci na prezenty?

Dawanie przy kolejnej wizycie rozprasza całkowicie prezenty - zapobiega temu, że dzieci pierwszego dnia w szkole zaczynają od przechwalania się kto dostał drozszy i wiekszy prezent. Poza tym powoduje zacieśnianie więzów rodzinnych - jest powód do kolejnego spotkania się.

Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 205 gości