Gram Zdrowia

Home
ćwiczenia

Prof. Tombak pisze - Przez całe życie "pracujemy" na stan własnego kręgosłupa. Jeśli zaniedbujemy go na codzień, musimy liczyc się z faktem, że nastąpi moment, kiedy ból przekroczy granicę naszej wytrzymałości. Wtedy znajdziemy czas, a nawet mnóstwo czasu na leczenie. Ponieważ nie wynaleziono dotychczas żadnego lekarstwa na kręgosłup (oprócz warsztatu chirurga), prof. Tombak zwraca szczególną uwagę na profilaktykę. Chcąc utrzymać nasz kręgosłup w kondycji zaleca przestrzeganie następujących praw:

  Więcej…  
  1. Spać tylko na twardym materacu i na twardej poduszce
  2. Codziennie wykonywać poniższy zestaw ćwiczeń fizycznych

  system-nishi-inzynieria-zdrowiaRYBKA

  Pozycja wyjściowa
  leżąc na plecach podłożyć dłonie pod kark na wysokości 4 i 5 kręgu szyjnego i całym ciężarem przylgnąć do podłogi. Nogi złączyć, palce nóg "podciągnąć" w stronę głowy. Wszystkie wypukłości (potylica, ramiona, łydki, miednica) wcisnąć w podłogę.
  Wykonanie
  w tej pozycji rozpocząć szybkie kołysanie z prawa na lewo i z lewa na prawo, na podobieństwo szybko płynącej rybki. Ćwiczenie należy wykonywać po 1 minucie rano i wieczorem.
  Co nam to daje
  ćwiczenie to, mimo swej prostoty, daje zadziwiające efekty w usuwaniu wad kregosłupa. Podczas wykonywania ćwiczenia kręgi wchodzą na swoje miejsce, osłabiając tym samym ucisk na przyciśnięte przez nie naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe (co jest przyczyna wielu chorób).

  Autor: Katsuzo Nishi

  Więcej…  
  Powered by Tags for Joomla

  Ostatnio na forum

  Brak postów do publikacji.

  Komentarze

  • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

   Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

   Czytaj więcej...

    
  • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

   Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

   Czytaj więcej...

  Pokrewne

  Gościmy

  Naszą witrynę przegląda teraz 434 gości