Gram Zdrowia

Home
antybiotyki

Powodem skandali jest przemysłowa produkcja zwierząt hodowlanych. Skandale będą się powtarzały tak długo, dopóki nie będziemy gotowi zapłacić więcej za jedzenie, czyli też za godziwe warunki dla zwierząt hodowlanych.

"Na obiad mamy dzisiaj wołowinę", stwierdza młoda mama pakując zakupy w supermarkecie w Kolonii. "Moja córka woli kurczaki, ale na kurczaki apetyt minął nam całkowicie". Podobnie wiedzie się wielu niemieckim konsumentom najpóźniej do poniedziałku, kiedy to organizacja ochrony środowiska BUND opublikowała wyniki swoich badań, w których pod lupę wzięła antybiotyki w drobiowym mięsie. Zgodnie z wynikami badań, co druga próba z niemieckiego supermarketu obciążona jest zarazkami odpornymi na antybiotyki. BUND robił badania w całych Niemczech. "Jest to zatrważający skutek nadużywania antybiotyków w hodowli", wyjaśnia przewodniczący BUND Hubert Weiger.

http://www.youtube.com/watch?v=PVyxMXHbTio
Więcej…  

Prawie wszyscy, a szczególnie lekarze, doskonale wiedzą, że leczenie antybiotykami przynosi każdemu organizmowi więcej szkody niż pożytku. Ceną za szybkie uzdrowienie jest całkowite zniszczenie naszej flory bakteryjnej, co siłą rzeczy jest początkiem innych chorób i zatruć nie rozkładanym przez "nasze" bakterie gnijącym pokarmem. Pewne światło na używanie antybiotyków przez medycynę rzuca rozmowa mojego kolegi z lekarzem na temat używania antybiotyków.

imitation louboutin shoes with red soles christian louboutin pumps cheap knockoff christian louboutin shoes
Więcej…  

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy LNB Poland

Dr Henryk Różański

Naturalne alternatywy dla antybiotykowych stymulatorów wzrostu

HERBIPLANT CS

Herbiplant CS, kod produktu HER002

Charakterystyka ogólna. Mieszanina zmikronizowanych części roślin, olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych, naniesionych na krzemionkę (dwutlenek krzemu, krzemian sodu, kwas krzemowy), olej palmowy utwardzony oraz glinokrzemian półsyntetyczny.

 

Zmikronizowanie polega na rozdrobnieniu organów roślinnych do frakcji o średnicy poniżej 1 mm, mające na celu rozerwanie błon komórkowych i ścian komórkowych w celu uwolnienia składników czynnych i zwiększenie dostępu soków trawiennych do składników czynnych w komórkach, w celu ułatwienia ich ekstrahowania podczas procesu trawienia.

 

Składniki czynne. Do głównych składników czynnych Herbiplantu CS należą

 1. Fenyloalkiloaminy – aminy aromatyczne zawierające w budowie rodnik fenylowy. Przedstawicielem tej grupy są kapsacynoidy, których łączna zawartość w produkcie wynosi nie mniej niż 4000 mg/kg. Kapsaicyna ma charakter amidu. Obok kapsaicyny w Herbiplancie są obecne: dihydrokapsaicyna, homodihydrokapsaicyna, homokapsaicyna i nordihydrokapsaicyna. Kapsacynoidy pobudzają wydzielanie enzymów i kwasu żołądkowego, zapobiegają niestrawności i słabemu przyswajaniu składników pokarmowych. Wydatnie aktywują i uintensywniają procesy trawienia i wchłaniania mleczka pokarmowego (upłynnionych składników pokarmowych) z jelit do krwi. Podrażniając receptory nerwowe w jelitach oraz oddziałując na grudki limfoidalne, zapewniają prawidłową perystaltykę przewodu pokarmowego, intensywniejsze krążenie krwi i limfy w obrębie układu pokarmowego, ponadto działają immunostymulująco. Szczególnie silnie wpływają na system GALT (Gut-Associated Lymphoid Tissue), czyli układ immunologiczny przewodu pokarmowego, stanowiący najważniejszą barierę zabezpieczającą przed infekcjami ze strony patogenów obecnych w paszach.

 

 

Kapsaicyna

 1. Saponiny – związki o charakterze glikozydów, których część aglikonowa (sapogenina) posiada budowę trójterpenową lub sterydową. Związki powierzchniowo czynne, emulgujące tłuszczowce, o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybicznych i przeciwzapalnych. Zwiększają przyswajalność wielu składników pokarmowych, trudno rozpuszczalnych w wodzie (kwasy tłuszczowe, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach). Należą do chylatów. Zwiększają strawność tłuszczów i lipoproteid. Nasilają działanie żółci. Dodatkowo pobudzają wydzielanie śluzu w żołądku i jelitach, przez co działają ochronnie wobec błon śluzowych. Ułatwiają oczyszczanie śluzówki przewodu pokarmowego. Zapobiegają zastojom treści pokarmowej. Łączna zawartość saponin w produkcie wynosi: nie mniej niż 3000 mg/kg.


Saponiny

 1. Alkaloidy piperydynowe, np. piperyna, chawicyna, powiązane z kwasami fenolowymi, głównie cynamonowym (np. kw. 3,4-dimetoksycynamonowym). Działają antyseptycznie, pobudzająco na wydzielanie soków trawiennych, sam proces trawienia i przyswajania składników pokarmowych. Zwiększają łaknienie. Zapobiegają zaparciom i atonii jelit. Pobudzają krążenie krwi, wzmacniają ogólnie. Poprawiają samopoczucie zwierząt. Łączna zawartość alkaloidów piperydynowych w Herbiplancie CS wynosi: nie mniej niż 1000 mg/kg.
 2. Kurkuminoidy – dimeryczne pochodne kwasu ferulowego. Należą tutaj: kurkumina (diferuloyl-methan), monodemtoksykurkumina, bidemetoksykurkumina. Substancje barwy żółtej o silnym działaniu żółciopędnym, ochraniającym miąższ wątroby przed uszkodzeniami toksycznymi i wirusowymi (hepatoprotectiva), odkażającym (antyseptycznym), przeciwbakteryjnym i fungistatycznym. Kurkuminoidy należą do naturalnych immunostymulatorów i fitoncydów (hamujących rozwój bakterii patogennych). Zapobiegają bolesnym skurczom mięśni gładkich przewodu pokarmowego. Regulują wypróżnienia. Pobudzają wydzielanie soku trzustkowego. Zwiększają tolerancję układu pokarmowego na wysoką koncentrację białek i tłuszczów. Zapobiegają powstawaniu toksycznych amin (skatol, indol, putrescyna, kadaweryna) w jelicie grubym. Źródłem kurkuminoidów w preparacie jest zmikronizowane kłącze ostryżu: nie mniej niż 5%.


Kurkumina

 1. Olejki eteryczne – naturalne olejki uzyskiwane z ziół, zawierające mono-, di- i seskwiterpeny, estry, aldehydy i fenolozwiązki. Najważniejsze tutaj składniki to: karwakrol, tymol, 1,8-cineol (eukaliptol), aldehyd cynamonowy, eugenol, p-cymol, alfa-pinen, linalol, borneol, aldehyd benzoesowy, kuminol, felandren. Sa to składniki o działaniu odkażającym, wykrztuśnym, przeciwkaszlowym, rozkurczowym i przeciwpasożytniczym. Modyfikują skład ilościowy i jakościowy mikroflory układu pokarmowego. Zwiększają wydzielanie enzymów, przyśpieszają proces trawienia. Ułatwiają przenikanie wielu składników pokarmowych z jelit do krwi, wpływając na ich rozpuszczalność. Pobudzają krążenie krwi i limfy w obrębie układu pokarmowego, przyśpieszają procesy detoksykacji (odtruwania). Zapobiegają wzdęciom i kolkom. Zmniejszają ilość komórek somatycznych w gruczole mlekowym, powstrzymują stany zapalne, równocześnie wykazują właściwości mlekopędne. Poprawiają stopień wykorzystania pasz. Łączna zawartość olejków eterycznych w Herbiplancie CS wynosi 97000 mg/kg.

 

 

Aldehyd cynamonowy

 

Cyneol

 

 

Pinen

Suma działania wszystkich grup składników preparatu Herbiplant CS zwiększa przyrost masy zwierząt o 4-8%.

Specjalnie dobrane podłoże lipidowo-mineralne zapewnia trwałość składników roślinnych oraz stopniowe ich uwalnianie w przewodzie pokarmowym. Zwiększa również termostabilność substancji roślinnych.

 

Przeznaczenie: trzoda chlewna, przeżuwacze, drób.

 

Dawkowanie: 125-150 g/tonę paszy.

 

 

 

 

Dokument chroniony prawami autorskimi

LNB Poland

Kiszkowo 2007
 

============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
Date : Tue, 22 May 2012 01:03:01 +0200
Subject : perpektywy terapii autyzmu
============ Forwarded message ============

Szanowni Państwo,

Na horyzoncie pojawia się nowa skuteczna antybiotykowa terapia leczenia dzieci autystycznych. Francuski badacz Luc Montagnier (laureat n. Nobla za odkrycie wirusa HIV) we współpracy z innymi badaczami zaobserwował wystepowanie chronicznej stystemowej infekcji bakteryjnej u dzieci autystycznych. Badania kliniczne na ok.100 dzieciach wskazują, że po odpowiedniej terapii antybiotykowej u ok. 50% dzieci nastąpiła radykalna poprawa i u wielu wręcz ustąpiły objawy autyzmu.

Więcej…  
============ Forwarded message ============
From : Maria Majewska
To : <undisclosed-recipients:;>
Date : Sat, 24 Sep 2011 21:32:29 +0200
Subject : jeszcze o BCG
============ Forwarded message ============

Szanowni Panstwo,

Napisałam wczesniej o doniesieniach epidemii gruzlicy opornej na antybiotyki . Nie wykluczam, ze jest ona wywolana bakteria sztucznie wyhodowana w laborartorium, w taki sposób, zeby byla bardziej zabójcza niz tradycyjna (podobnie jak bylo z niedawna epidemia zatruc zabojcza bakteria E. Coli w Niemczech). Jest mozliwe, ze jest to sztuczna epidemia , bowiem wiadomo, ze firmy farmaceutyczne wlasnie testuja nowy typ szczepionek przeciwgruzliczych, ktorych bezpieczenstwo i skutecznosc sa nieznane. W tej systuacji zachorowanie na gruzlice moze oznaczac wyrok smierci.

Więcej…  
Powered by Tags for Joomla

Losowy produkt

4,18 PLN

5,46 PLN


Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 193 gości