Gram Zdrowia

Home Choroby Migrena O MIGRENIE Według opinii lekarza optymalnego

O MIGRENIE Według opinii lekarza optymalnego

Drukuj
migrena, ból głowyObecnie zaburzenia migrenowe spotyka się znacznie częściej, niż przed II wojną światową, co jest związane z poprawą sytuacji materialnej rozwiniętych społeczeństw. Przed laty migrena była chorobą ludzi z wyższych sfer, a nie dotykała biedoty, której odżywianie było znacznie gorsze. Dzisiaj, gdy dostępność produktów spożywczych jest powszechna, a ich wybór zależy od gustów konsumenta, granice środowiskowego występowania tej choroby uległy zatarciu.

Osoby zapadające na migreny to zazwyczaj kobiety zjadające sporo białka o stosunkowo niskiej wartości (np. ryby, kurczaki) oraz znaczne ilości węglowodanów.
W diecie chorych stwierdza się natomiast zbyt mało tłuszczów zwierzęcych.
W migrenie mamy do czynienia ze znaczną przewagą układu parasympatycznego w obrębie struktur śródczaszkowych.
Powoduje to nadmierne rozszerzenie dużych naczyń wewnątrz czaszki, które uciskają na opony mózgu powodując wystąpienie dolegliwości bólowych oraz objawów wzrostu ciśnienia śródczaszkowego.
Diagnostyka migreny opiera się głównie na wywiadzie z pacjentem, ponieważ wszelkie badania diagnostyczne nie wykazują zwykle żadnych odchyleń od normy. Pacjenci podają zazwyczaj bóle głowy promieniujące do gałek ocznych z towarzyszącymi nudnościami oraz nadwrażliwością na światło i dźwięki.
Często pojawia się tzw. aura zwiastująca objawy oraz korelacja ataków ze zmianami pogody. U niektórych osób ulgę może powodować wypicie kawy. Nasilenie objawów bywa różne poczynając od nieznacznych dolegliwości bólowych, a kończąc na ciężkich atakach, niemożliwych do wytrzymania, gdzie konieczne staje się dożylne podawanie sterydów ze środkami przeciwbólowymi.
Lekarze optymalni w rozpoznaniu choroby muszą brać pod uwagę i inne przyczyny dolegliwości bólowych głowy, a zwłaszcza nerwicę, która jest chorobą z przewagą układu sympatycznego w obrębie centralnego układu nerwowego.
Dosyć duży problem diagnostyczny i terapeutyczny stwarza występowanie jednocześnie tych dwu jednostek.
Samo żywienie optymalne już po kilku tygodniach może spowodować całkowite cofnięcie się ataków migrenowych, ale zdarza się, że towarzyszą one pacjentom nawet miesiącami.

W takich sytuacjach konieczne staje się zastosowanie prądów selektywnych S, po uprzedniej wnikliwej analizie przypadku, co daje efekty już po kilku zabiegach.
Pomylenie bólów nerwicowych z migrenowymi i zastosowanie złych prądów powoduje natychmiastowe pogorszenie stanu pacjenta i konieczna jest zmiana zabiegów.
Występowanie obu chorób jednocześnie wymaga w leczeniu prądami selektywnymi dużej wprawy i czasami lepiej jest odłożyć zabiegi do momentu ustąpienia jednej z chorób.
Pacjent leczony jednocześnie prądami S na migrenę i PS na nerwicę powinien w trakcie leczenia znajdować się stale pod fachową opieką i zgłaszać ewentualne niepokojące objawy.
Mimo pojawiających się czasem problemów, należy jednak stwierdzić, że w przeważającej większości przypadków leczenie jest szybkie i skuteczne.
Konieczność powtarzania zabiegów w tej chorobie zachodzi niezmiernie rzadko.

Lek. med. Przemysław Pala
Optymalny konsultant medyczny.
O MIGRENIE Według opinii lekarza optymalnego
 

Komentarze   

 
Sylwia
0 #2 Sylwia 2012-11-07 08:59
Na migreny najlepszy jest rezonator biofotonowy. Przetestowałam różne leki, zioła, byłam na akupunkturze, ale najszybciej i długotrwale ból minął właśnie po tym jak zaczęłam nosić rezonator.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Jadwiga
0 #1 Jadwiga 2011-04-28 16:36
Witam,

gdzie w Warszawie można skorzystać z prądów selektywnych.

Pozdrawiam,
J.D.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Moja choroba to