Gram Zdrowia

Home Choroby Impotencja Impotencja

Impotencja

Drukuj

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego reportażu na temat impotencji. Pod filmem znajduje się oryginalny opis filmu z youtube.

Impotencja, jak podaje definicja, jest to dysfunkcja seksualna występująca u mężczyzn, objawiająca się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej. Warto sobie uświadomić fakt, iż jest to o wiele bardziej złożony problem, niż większość zdaje sobie sprawę, z pogranicza medycyny i psychologii.

">

Więcej materiałów wideo na stronie: http://abcimpotencja.pl


Impotencja jest to problem z pogranicza, ponieważ jej przyczyny można podzielić na dwie grupy: o tle organicznym (fizycznym-- stwierdzane częściej u starszych osób) oraz o tle psychogennym, które przeważa u młodych mężczyzn. W związku z możliwą różnorodną etiologią tego zaburzenia seksualnego, nie powinno się zaczynać leczenia dopóki nie określi się czynnika sprawczego.

W przypadku tła organicznego należy określić przyczynę i jeżeli to możliwe usunąć ją (np. źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze, przyjmowane leki), w pozostałych przypadkach w razie braku przeciwwskazań stosuje się leczenie objawowe, np. sildenafil.

Natomiast, jeżeli wywiad wskazuje na tło psychogenne, ponadto nie ma uchwytnej przyczyny fizycznej, należy skorzystać z pomocy eksperta -- psychologa. Tło psychogenne to również duży zbiór różnorodnych czynników.

Szerzej na ten temat przyczyn psychogennych oraz o kryteriach dobierania odpowiedniej terapii opowie nasz ekspert mgr Paulina Stolorz, psycholog.

Impotencja
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Moja choroba to
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 191 gości