Gram Zdrowia

Home Choroby Impotencja Impotencja

Impotencja

Drukuj

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego reportażu na temat impotencji. Pod filmem znajduje się oryginalny opis filmu z youtube.

Impotencja, jak podaje definicja, jest to dysfunkcja seksualna występująca u mężczyzn, objawiająca się brakiem erekcji lub ejakulacji mimo podniecenia i satysfakcjonującej gry wstępnej. Warto sobie uświadomić fakt, iż jest to o wiele bardziej złożony problem, niż większość zdaje sobie sprawę, z pogranicza medycyny i psychologii.

">

Więcej materiałów wideo na stronie: http://abcimpotencja.pl


Impotencja jest to problem z pogranicza, ponieważ jej przyczyny można podzielić na dwie grupy: o tle organicznym (fizycznym-- stwierdzane częściej u starszych osób) oraz o tle psychogennym, które przeważa u młodych mężczyzn. W związku z możliwą różnorodną etiologią tego zaburzenia seksualnego, nie powinno się zaczynać leczenia dopóki nie określi się czynnika sprawczego.

W przypadku tła organicznego należy określić przyczynę i jeżeli to możliwe usunąć ją (np. źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze, przyjmowane leki), w pozostałych przypadkach w razie braku przeciwwskazań stosuje się leczenie objawowe, np. sildenafil.

Natomiast, jeżeli wywiad wskazuje na tło psychogenne, ponadto nie ma uchwytnej przyczyny fizycznej, należy skorzystać z pomocy eksperta -- psychologa. Tło psychogenne to również duży zbiór różnorodnych czynników.

Szerzej na ten temat przyczyn psychogennych oraz o kryteriach dobierania odpowiedniej terapii opowie nasz ekspert mgr Paulina Stolorz, psycholog.

Impotencja
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Losowy produkt

7,38 PLN

19,90 PLN

Moja choroba to
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 194 gości