Gram Zdrowia

Home Choroby Hemoroidy Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze

Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze

Drukuj
Spis treści
Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze
Objawy
Tabu
Wszystkie strony
Hemoroidy to nic innego jak naczynia, a raczej sploty naczyń, wypełnione krwią, znajdujące się w odbytnicy. Są to torbiele, które tworzą wewnątrz odbytu, które przeszkadzają w normalnym wypróżnianiu sie. Każde podrażnienie takich torbieli może być bolesne. Takie same torbiele możemy zobaczyć czasami na innych częściach swojego ciała, jednak nie zawsze są tak bolesne ze względu na inne unerwienie i ukrwienie.

O stanach chorobowych mówimy wtedy, gdy dochodzi do ich poszerzenia, powodującego zaburzenia funkcjonowania układu wydalniczego. Pojawia się wtedy dyskomfort, ból, a nawet krwawienie.


Ból, pieczenie i podatność na krwawienia to tylko niektóre z objawów towarzyszących hemoroidom. Osoby cierpiące z powodu żylaków odbytu często skarżą się również na uczucie niecałkowitego wypróżnienia, swędzenie oraz wypadanie żylaków, a więc de facto pogłębianie się stanu chorobowego.

Do przyczyn powstawania hemoroidów zaliczamy przede wszystkim zaburzenia układu wydalniczego, a więc biegunki i zaparcia, a także siedzący tryb życia oraz uprawianie niektórych sportów zawodowych (np. biegów długodystansowych).

Pewne znaczenie mogą mieć również skłonności dziedziczne. Warto też pamiętać, że na występowanie hemoroidów szczególnie narażone pozostają kobiety w ciąży.


Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze - wiele nazw, ten sam problem. Problem, który według ostatnich szacunków dotykać może w mniejszym lub większym stopniu ponad jedną czwartą dorosłych ludzi na świecie.

Hemoroidy są schorzeniem kłopotliwym, wstydliwym i bardzo uciążliwym. Jeszcze do niedawna pozostawały praktycznie tematem tabu, niewiele mówiło się o nich w mediach, z oczywistych względów wciąż rzadko kto przyznaje się do nich w trakcie prywatnych rozmów.

To jasne, że osoby cierpiące z powodu hemoroidów nie chcą się nimi przesadnie chwalić. W końcu jest to schodzenie intymne i tak powinno pozostać. Powinniśmy jednak zadbać o to, żeby hemoroidy przestały być chorobą okrytą zmową milczenia. Powinniśmy wiedzieć o nich jak najwięcej, żeby móc je skutecznie leczyć.

Hemoroidy, żylaki odbytu, guzki krwawnicze
 

Komentarze   

 
bolek
+8 #1 bolek 2011-12-26 15:25
Jeśli jesteś tu, raczej masz hemoroidy
Ja do niedawna też je miałem bardzo długo więc tu piszę.
Miałem dwa wyjścia;
1-sza to chirurgiczna operacja, która często kończy się workiem przy dupie do końca życia a i raki szybciej kończą te problemy.
2-ga to pijawki.
Przystawiłem więc w lusterku dwie pijawki przy samym odbycie, które po godzinie odpadły
Tak prosty drobny zabieg, bez żadnego ryzyka , specjalistów, operacji, badań chemoterapii i innych a po hemoroidach żadnego śladu.
Do czego tu służy ta ogromna i służba medyczna?
Do bicia piany a ja chyba napiszę doktorat na temat "Pijawki przy dupie"
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Moja choroba to
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości