Gram Zdrowia

Home Choroby Grzybica Grzybice nie są CHOROBAMI

Grzybice nie są CHOROBAMI

Drukuj

Według obecnej klasyfikacji lekarskiej grzybice należą do chorób, dlatego też zostały umieszczone w tym dziale, żeby można było łatwo odszukać materiały na ich temat, bo 100% społeczeństwa rozpoznaje grzybice jako choroby.

W naszym świecie biolodzy odróżniają dwa antagonistyczne, ciągle zwalczające się, światy. Z jednej strony świat grzybów, a z drugiej świat bakterii. Tam gdzie lepiej zadamawiają się bakterie jest coraz mniej grzybów i na odwrót - miejsca zasiedlone przez grzyby są pozbawiane bakterie.

Nasze zdrowie zależy od zachowania równowagi pomiędzy obydwoma światami. Ponieważ wewnątrz nas znajdują się i bakterie i grzyby.

Dawno temu Ludwik pasteur wygrał ze swoją koncepcją, że ludzkie zdrowie psuje się przez bakterię, stąd też zaczeliśmy pasteryzować swoje pożywieniu w celu pozbycia się zwłowrogich bakterii. A co z grzybami? - ich przecież nie pozbywamy się, a wręcz odrotnie - wykorzystujemy produkowane przez nie antybiotyki do zabijania bakterii - w ten oto sposób jest zachwiana naturalna równowaga ludzkich organizmów, w których wspólnie żyją bakterie i grzyby.

Czy przerost bakterii jest chorobą? - oczywiście zbyt duża liczba bakterii w jednym miejscu nie jest dobra dla organizmu i może powodować stany zapalne, ale formalnie takie stany nie są nazywane chorobami.

Z drugiej strony mamy przerosty grzybów, które jako grzybice traktujemy i nazywamy chorobami - czy na pewno tak powinnismy robić?

Każdy przerost bakteri w postacis tanu zapalnego zwalczamy antybiotykami, które zwiększają w organiźmie przewagę grzybów, pasteryzujemy mleko co także powieksza szanse grzybów, kapuste kisimy octem bez namnażania antagonistycznych bakterii, co znowu powiększa przewagę grzybów - czy nei czas żeby skończyc z tym wszystkim i wesprzeć bakterie, tak żeby zapanowała równowaga?

Czy nie czas wrócić do niepasteryzowanego mleka, niepasteryzowanego piwa, kapusty kiszonej domowym sposobem, czy już nie czas odrzucić sztuczne antybiotyki, skoro tak powszechnie jest nimi faszerowane całe pożywienie nam oferowane? Czy ktoś jeszcze pamięta nasze mądre babcie, które w stanach zapalnych podawały kulki z chleba i pajeńczyn, na których znajduja się grzyby z antybiotykami?

 

Grzybice nie są CHOROBAMI
 

Komentarze   

 
robert sojka
0 #1 robert sojka 2013-01-14 12:54
odpowiedz brzmi: tak i nie. Antybiotyki uratowaly ludzkosc, przesada w ich przyjmowaniu ludzkosc degraduje. Wszystko w umiarze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Losowy produkt

39,36 PLN

14,76 PLN

Moja choroba to
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości