Gram Zdrowia

Home Choroby Cukrzyca Śmiertelnie niebezpieczne oszustwo w sprawie cukrzycy - HANDLOWA WARTOŚĆ SYMPTOMÓW

Śmiertelnie niebezpieczne oszustwo w sprawie cukrzycy - HANDLOWA WARTOŚĆ SYMPTOMÓW

Drukuj
Spis treści
Śmiertelnie niebezpieczne oszustwo w sprawie cukrzycy
PRZEMYSŁ CUKRZYCOWY
HISTORIA CUKRZYCY
KUROWANIE KONTRA LECZENIE
HANDLOWA WARTOŚĆ SYMPTOMÓW
EPIDEMIOLOGICZNY STYL ŻYCIA
NATURA CHOROBY
ORTODOKSYJNA TERAPIA
ALTERNATYWNE METODY LECZENIA
CZAS POWROTU DO ZDROWIA
O autorze
Przypisy
Wszystkie strony

HANDLOWA WARTOŚĆ SYMPTOMÓW

Po przestawieniu polityki przemysłu farmaceutycznego na niwelowanie symptomów a nie leczenie chorób, zaistniała potrzeba zmiany sposobu reklamowania lekarstw. Dokonano tego w roku 1949 w środku ogromnej epidemii insulinoopornej cukrzycy.
W roku 1949 społeczność medyczna przeklasyfikowała symptomy cukrzycy10, włącznie z objawami wielu innych chorób, na odrębne jednostki chorobowe. Po takim prze­klasyfikowaniu stanowiącym podsta­wę stawiania diagnozy konkurujące ze sobą grupy specjalistów medycz­nych szybko przechwyciły pokrewne zestawy objawów jako własne zesta­wy symptomów.
I tak specjaliści od chorób serca, endokrynolodzy, alergolodzy, urolo­dzy i wielu innych zaczęli leczyć ob­jawy, które podlegały ich spec j. cji. Ponieważ przyczyna tych obja­wów była generalnie ignorowana, cel w postaci wyleczenia choroby został całkowicie utracony.
Na przykład niewydolność serca, która była wcześniej często uważana za symptom cukrzycy, teraz stała się chorobą wcale z nią nie związaną. Modne natomiast stało się traktowanie cukrzycy jako czynnika "zwiększającego ryzyko choroby serca". Przyczyno­wa rola złego funkcjonowania układu kontroli poziomu cukru we krwi w przypadkach niewydolności serca stała się mało znana.
Zgodnie z nowym paradygmatem żadna terapia oferowana przez specjalistę od chorób serca nie leczy ani nie jest aplikowana z zamiarem wyleczenia choroby będącej przedmiotem jego specjalizacji. Na przykład trzyletni okres przeżycia w przypadku zastosowania bypassu (przepływ omijający) jest niemal taki sam, jak w przypadku niestosowania żadnego zabiegu.11
Obecnie ponad połowa obywateli Stanów Zjednoczonych cierpi z powodu jednego lub większej liczby symptomów tej choroby. Na jej początku była ona znana lekarzom jak typ II insulinoopornej cukrzycy, na którą cierpią dorośli i która rzadko jest nazywana hiperinsulinoaemią.
Według Amerykańskiego Towarzystwa Serca (American Heart Association) niemal 50 procent Amerykanów cierpi z powodu jednego lub więcej symptomów tej choroby. Jedna trzecia Amerykanów jest patologicznie otyła, a połowa ma nadwagę. Cukrzyca typu II, zwana również cukrzycą wieku dojrzałego, zaczyna się zwykle u dzieci w wieku sześciu lat.
Przyczyny wielu chorób o charakterze zwyrodnieniowym można prześledzić aż do źródeł w postaci ogólnej zapaści układu endokrynologicznego. W latach trzydziestych XX wieku lekarze znali to jako insulinooporną cukrzycę. To podstawowe schorzenie jest znane jako rozregulowanie ukła­du kontrolującego poziom cukru we krwi spowodowane przez źle przygotowane tłuszcze i oleje. Całość pogarsza i kom­plikuje brak innych kluczowych składników odżywczych, któ­re są potrzebne organizmowi do zwalczania konsekwencji metabolicznych przemian tych trucizn.
Nie wszystkie tłuszcze i oleje są takie same. Niektóre są zdrowe i korzystne, inne natomiast, zwłaszcza powszechnie dostępne w supermarketach, trujące. Zdrowotność nie polega na tym, czy są one nasycone, czy nienasycone, jak to stara się nam wmówić przemysł tłuszczowy. Wiele tłuszczów nasyco­nych jest bardzo zdrowych, a nienasyconych wysoce trujących. Istotnym czynnikiem różnicującym je jest ich pochodzenie - to, czy są naturalne, czy przetworzone.
W reklamie lansowanej przez przemysł tłuszczowy jest wiele nieuczciwości, której celem jest stworzenie jak naj­większego rynku dla tanich, tandetnych olei, takich jak olej sojowy, z nasion bawełny lub rzepakowy.
Przy właściwie poinformowanym i świadomym społeczeńs­twie oleje te wypadłyby zupełnie z rynku i w USA, a w rzeczy­wistości na całym świecie, mielibyśmy do czynienia ze znacz­nie mniejszą liczbą przypadków cukrzycy.Śmiertelnie niebezpieczne oszustwo w sprawie cukrzycy  - HANDLOWA WARTOŚĆ SYMPTOMÓW
 

Komentarze   

 
Guest
+1 #4 Guest 2014-01-08 19:21
pozdrawiam, mozna z tego wyjść - poważnie
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Waldek
+1 #3 Waldek 2011-10-03 20:27
Witajcie kochani ! W adresie strony Thomasa Smitha jest błąd.
Prawidłowy adres to: http://www.healingmatters.com . Pozdrawiam. Waldek Nitka.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Gram Zdrowia
+2 #2 Gram Zdrowia 2011-08-09 14:38
Jesli chodzi o cukrzyce, to polecam zapoznać się z dieta optymalną pozdrawiam

http://gramzdrowia.pl/dr-jan-kwasniewski/optymalni/dr-jan-kwasniewski-tvp-bydgoszcz.html
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
CZESLAWA
0 #1 CZESLAWA 2011-08-09 13:45
bardzo prosze o wskazowki na temat leczeni cukrzycy typu II , z ta choroba zmagam sie od 6 lat , biore leki siofor 500 i amaryl 2 , cukier na czczo waha mi sie od 150 do 180 mam lat 65
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Moja choroba to