Gram Zdrowia

Home Choroby Alergia Alergia omija dzieci ze wsi

Alergia omija dzieci ze wsi

Drukuj
Najmniej przypadków alergii stwierdza się u dzieci ze wsi, które często stykają się z najróżniejszymi drobnoustrojami

Najmniej przypadków alergii stwierdza się u dzieci ze wsi, które często stykają się z najróżniejszymi drobnoustrojami

Jak zapobiegać uczuleniom u dziecka? Chronić je przed zarazkami w sterylnych domach? Na pewno nie. Jak pokazują badania, czasem warto pozwolić dziecku na odrobinę szaleństwa, kontakt z bakteriami i na przykład na zabawę w błocie. Nie bez przyczyny najmniej alergików mieszka właśnie na wsiach.

 

Alergolodzy alarmują – w ciągu ostatnich 30-40 lat kilkukrotnie wzrosła częstość występowania chorób uczuleniowych. Największy wzrost odnotowano w krajach wysoko rozwiniętych, w tym również w Polsce. Profilaktyka takich schorzeń jest bardzo trudna.

Jak podkreśla prof. Marek Kowalski, szef Kliniki Immunologii, Reumatologii i Alergii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, noworodki przed alergiami najlepiej chroni mleko matki. "W tej chwili nie mamy do zaoferowania działań profilaktycznych. Jedyne działanie, które potrafimy udokumentować naukowo, to karmienie dzieci piersią przez kilka miesięcy. Żadne diety matek, żadne diety po urodzeniu, żadne inne działania nie potrafią w szerszej skali zapobiec alergii" – przyznaje profesor.

Na powstawanie uczuleń mają później wpływ także czynniki środowiskowe. Na przykład coraz mniejszy kontakt dzieci z infekcjami. To rozleniwia układ immunologiczny do tego stopnia, że organizm zaczyna ostro reagować na pyłki i roztocza, zamiast na chorobotwórcze bakterie. Dlatego najmniej przypadków alergii stwierdza się u dzieci pochodzących ze wsi, które o wiele częściej stykają się z najróżniejszymi drobnoustrojami, pochodzącymi między innymi ze zwierząt oraz naturalnego pokarmu.

Z analiz prowadzonych przez profesora Kowalskiego wynika, że w Łodzi częstość występowania astmy wśród dzieci szkolnych wynosi 17 proc. 100 kilometrów od Łodzi, na terenach wiejskich, odsetek ten to zaledwie 2 proc. Potwierdza się więc teoria, że alergia to choroba cywilizacyjna.

 

Źródło: http://zdrowie.dziennik.pl/alergie/artykuly/330834,alergia-omija-dzieci-ze-wsi.html

Alergia omija dzieci ze wsi
 

Komentarze   

 
Gramzdrowia
0 #2 Gramzdrowia 2011-04-13 11:45
przepraszam, napisałem o zakwaszeniu powietrza i jedzenia, ale nie sposób nie wspomnieć o zakwaszeniu wody - ze względu na duże zawartości dwutlenku węgla w powietrzu miejska woda szybciej jest zakwaszana. Woda którą pijemy ze szklanki czy butelki jeśli ma kontakt z powietrzem, zupy pozostawione na powietrzu itd - środowiska miejskie zakwaszają sie dużo szybciej - dotyczy to także ludzkich organizmów, które tak jak kwaśna gleba stają się idealnym miejscem dla zamieszkania przez grzyby (candida itp) - o związkach między alergiami i candidaą polecam szukać u Mistrza Janusa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
Gramzdrowia
0 #1 Gramzdrowia 2011-04-13 11:38
Może się wydawać odkrywcze, ale nic bardziej mylnego. Wiejskie środowisko nie jest tak bardzo zakwaszone jak miejskie i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o smog unoszący się nad miastem, który blokuje także dostęp promieni słonecznych, ale także o zupełnie odmienne jedzenie. Supermarketowe zakwaszone jedzenie w żadnym stopniu nie może być porównywane ze zdrowym wiejskim jedzeniem, nawet jeśli nie spełniają standardów higienicznych najróżniejszych uczonych instytutów. Świeże wiejskie jedzenie nie powoduje dodatkowego zakwaszanai organizmu w wyniku nafaszerowania konserwantami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Losowy produkt

418,20 PLN

12,30 PLN

Moja choroba to
 

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

  • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

    Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

    Czytaj więcej...

     
  • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

    Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

    Czytaj więcej...

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 351 gości