Gram Zdrowia

Zdrowie z natury - Szkoła

Miłość vs zauroczenie

Drukuj

Jesteśmy w trakcie postu, który zgodnie ze swoim założeniem ma nam dać dystans do różnych rzeczy, skłonić do zadumy i innego spojrzenia na dotychczasowe rzeczy. Wiele osób neguje sens postu, ponieważ kojarzy im się z religijnością - może po tym artykule część ludzi zmieni swoje spojrzenie na post. Tym razem refleksje na temat miłości i zauroczenia.

Post jest ludzkim zwyczajem, który zapewne powstał przed wszystkimi religami, ponieważ ludzie potrzebują odrywać się od szarej rzeczywistośći dla złapania nowych perspektyw. Jeśli zbyt długo pozostajemy w jednym środowisku, przy jednym zwyczaju, to tak najwyczajniej chamiejemy - przestajemy dostrzegać niłanse, nasz język staje się grubiański, zamykamy się w monolitycznym środowisku, co hamuje nasz rozwój.

Pościć można na wiele sposobów, ot tak prosto jak nie jeść mięsa, albo i trudniej wstrzymując się od przyzwyczajeń, czy też tak po prostu zmieniając środowisko w którym żyjemy.

Więcej…
 

Postanowienia noworoczne - nasze nałogi

Drukuj

Nowy rok, więc czas na postanowienia noworoczne. Najczęściej wówczas możemy usłyszeć:

 1. schudnę, zrzucę kilka kilogramów, przestane obżerać się słodyczami, zacznę chodzić na siłownie, czy też na "active fitness" (aerobik) itp.
 2. rzucę palenie papierosów
 3. ograniczę alkohol
 4. będę lepiej organizować czas, więcej pracować, mniej lenić się
 5. skończę z hazardem

Najczęściej chcemy pozbyć się najróżniejszych nałogów od których czujemy się uzależnieni. Rzadko kiedy nazywamy te rzeczy nałogami, tak jakbyśmy chcieli ukryć przed sobą, że jesteśmy nałogowcami. Bo przecież jak inaczej zapisać te postanowienia?

Więcej…
 

Rewaskularyzacja miazgi (1 etapowa) vs leczenie kanałowe (endodontyczne)

Drukuj

Gdy zaczyna nas boleć ząb lub gdy dopiero zaczyna robić się wrażliwy na ciepło lub zimno, to zazwyczaj okazuje się, że musi być leczony kanałowo (endodontycznie).

Na obrazku po prawej stronie widzimy dwie sytuacje - po lewej stronie próchnice miazgi, w którym to przypadku mamy do czynienia z martwą miazgą i martwym korzeniem oraz ropniem przy wierzchołku zęba. Natomiast po prawej stronie obrazka widzimy stan przypadek mniej drastyczny gdzie ząb jeszcze żyje, ale podlega stanowi zapalnemu.

W przypadku pierwszym (po lewej stronie) tkanka jest martwa i tutaj w 100 procentach przypadków lekarza stosują leczenie kanałowe, które polega na oczyszczeniu kanału z martwej tkanki, włożeniu wodorotlenku wapnia CaOH w celu pozbycia się infekcji, a na kolejnej wizycie do kanału zęba jest zakładany ćwiek gutaperkowy.

Niestety zdarzają się przypadki gdy lekarz w już w przypadku stanu zapalnego podejmuje decyzję o usunięciu miazgi wraz z nerwem korzenia i zrobieniem leczenia kanałowego. Niestety rzadkością jest, żeby lekarze podejmowali się częściowej przyżyciowej amputacji miazgi, ale o tym w następnym artykule.

No dobrze, ale miało być o rewaskularyzacji - jeśli ktoś bieglejszy, to na początek zapraszam do obejrzenia filmu. Mniej biegłych zapraszam do dalszej części artykułu.

Więcej…
 


Strona 4 z 73

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.

Komentarze

 • Suplementy cynku, przedawkowanie, prostata 3/4

  Hej, bardzo wolno ładuje się strona na mobilce

  Czytaj więcej...

   
 • Leczenie wodą utlenioną - Terapia nadtlenkiem wodoru

  Tylko woda destylowana bo mineraln zanieczyszczona !!!! tylko pehydrol rozcieńczony 1:10 bo woda z ...

  Czytaj więcej...

Pokrewne

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 825 gości